Matchday 1 - Preliminary round | ||||||
30-Jul-19 20:00 | 30Jul | Preliminary round | Estelí | 2:1 | Santa Tec | Vazquez |
31-Jul-19 20:00 | 31Jul | Preliminary round | Bandits | 1:3 | Saprissa | Sandoval |
31-Jul-19 21:00 | 31Jul | Preliminary round | Robinhood | 0:0 | ASC | Nicholson |
01-Aug-19 18:00 | 01Aug | Preliminary round | Alianza | 5:1 | Francisco | López, B |
01-Aug-19 18:00 | 01Aug | Preliminary round | Forge | 2:1 | Antigua | Calderón |
01-Aug-19 20:00 | 01Aug | Preliminary round | Comunicac | 2:1 | Marathon | Nation |
Matchday 2 - Preliminary round | ||||||
06-Aug-19 20:00 | 06Aug | Preliminary round | Santa Tec | 1:0 | Estelí | Bassue |
07-Aug-19 20:00 | 07Aug | Preliminary round | ASC | 1:1 | Robinhood | Radix |
07-Aug-19 20:00 | 07Aug | Preliminary round | Saprissa | 3:1 | Bandits | Torres, J |
08-Aug-19 18:00 | 08Aug | Preliminary round | Antigua | 0:0 | Forge | Solano |
08-Aug-19 19:00 | 08Aug | Preliminary round | Francisco | 0:1 | Alianza | Montaño Robles |
08-Aug-19 20:00 | 08Aug | Preliminary round | Marathon | 1:1 | Comunicac | Cornejo |
Matchday 3 - Round of 16 | ||||||
20-Aug-19 18:00 | 20Aug | Round of 16 | Santa Tec | 0:0 | San Carlos | Vergara |
20-Aug-19 20:00 | 20Aug | Round of 16 | Managua | 1:2 | Motagua | Pitty |
20-Aug-19 21:00 | 20Aug | Round of 16 | Robinhood | 1:1 | CAI | de Leça |
21-Aug-19 18:00 | 21Aug | Round of 16 | Comunicac | 2:1 | Guasta | Pineda, B |
21-Aug-19 20:00 | 21Aug | Round of 16 | Saprissa | 2:0 | Águila | Gantar |
22-Aug-19 18:00 | 22Aug | Round of 16 | Waterhous | 1:1 | Heredia | Kellys |
22-Aug-19 18:00 | 22Aug | Round of 16 | Alianza | 2:0 | Tauro | Lopez |
22-Aug-19 22:00 | 22Aug | Round of 16 | Forge | 1:0 | Olimpia | Torres, J |
Matchday 4 - Round of 16 | ||||||
27-Aug-19 18:00 | 27Aug | Round of 16 | San Carlos | 0:0 | Santa Tec | Perez Duran |
27-Aug-19 19:00 | 27Aug | Round of 16 | CAI | 2:1 | Robinhood | Bassue |
27-Aug-19 20:00 | 27Aug | Round of 16 | Motagua | 1:1 | Managua | Cornejo |
28-Aug-19 18:00 | 28Aug | Round of 16 | Guasta | 0:0 | Comunicac | Nation |
28-Aug-19 20:00 | 28Aug | Round of 16 | Águila | 1:0 | Saprissa | Escobedo Gonzalez |
29-Aug-19 19:00 | 29Aug | Round of 16 | Tauro | 1:0 | Alianza | Marrufo |
29-Aug-19 20:00 | 29Aug | Round of 16 | Heredia | 1:1 | Waterhous | Vergara |
29-Aug-19 20:00 | 29Aug | Round of 16 | Olimpia | 4:1 | Forge | Bejarano |
Matchday 5 - Quarter-finals | ||||||
24-Sep-19 20:00 | 24Sep | Quarter-finals | Saprissa | 3:2 | CAI | Barton |
25-Sep-19 21:00 | 25Sep | Quarter-finals | Waterhous | 0:2 | Motagua | Radix |
26-Sep-19 20:00 | 26Sep | Quarter-finals | Alianza | 2:0 | San Carlos | Pitty |
26-Sep-19 20:00 | 26Sep | Quarter-finals | Olimpia | 2:0 | Comunicac | Villarreal |
Matchday 6 - Quarter-finals | ||||||
01-Oct-19 21:00 | 01Oct | Quarter-finals | CAI | 0:1 | Saprissa | Cornejo |
02-Oct-19 20:00 | 02Oct | Quarter-finals | Motagua | 0:0 | Waterhous | Lopez |
03-Oct-19 18:00 | 03Oct | Quarter-finals | San Carlos | 1:0 | Alianza | Escobar, M |
03-Oct-19 20:00 | 03Oct | Quarter-finals | Comunicac | 0:0 | Olimpia | Escobedo Gonzalez |
Matchday 7 - Semi-finals | ||||||
24-Oct-19 18:00 | 24Oct | Semi-finals | Olimpia | 2:0 | Saprissa | Cornejo |
24-Oct-19 20:00 | 24Oct | Semi-finals | Alianza | 1:1 | Motagua | Kellys |
Matchday 8 - Semi-finals | ||||||
31-Oct-19 18:00 | 31Oct | Semi-finals | Motagua | 3:0 | Alianza | Guerrero Ramírez |
31-Oct-19 20:00 | 31Oct | Semi-finals | Saprissa | 4:1 | Olimpia | Elfath |
Matchday 9 - Finals | ||||||
07-Nov-19 20:00 | 07Nov | Finals | Saprissa | 1:0 | Motagua | Parchment |
Matchday 10 - Finals | ||||||
26-Nov-19 20:00 | 26Nov | Finals | Motagua | 0:0 | Saprissa | Ramos, Cesar |