Primera División
Campeonato Nacional Scotiabank
|
02-Dec-18 17:30 | 02Dec | Curicó | 1:2 | U.Chile | Garay |
02-Dec-18 17:30 | 02Dec | Temuco | 1:2 | U.C. | Maza |
02-Dec-18 17:30 | 02Dec | Palestino | 3:0 | Huachipato | Gamboa, E |
02-Dec-18 17:30 | 02Dec | Colo Colo | 0:2 | U. Conce | Rojas, C |
02-Dec-18 12:00 | 02Dec | Iquique | 0:2 | Antofa | Hermosilla |
29-Nov-18 20:30 | 29Nov | Unión | 1:1 | La Calera | Tobar |
29-Nov-18 20:30 | 29Nov | OHiggins | 4:0 | Audax | Gilabert |
28-Nov-18 20:00 | 28Nov | San Luis | 1:2 | Everton | Cabero |
|
25-Nov-18 17:30 | 25Nov | U.Chile | 0:0 | Iquique | Maza |
25-Nov-18 17:30 | 25Nov | U. Conce | 2:0 | San Luis | Hermosilla |
25-Nov-18 17:30 | 25Nov | U.C. | 1:0 | OHiggins | Tobar |
24-Nov-18 20:00 | 24Nov | Everton | 3:0 | Palestino | Bascuñán |
24-Nov-18 20:00 | 24Nov | La Calera | 0:1 | Temuco | Gamboa, E |
24-Nov-18 12:00 | 24Nov | Huachipato | 1:2 | Colo Colo | González, F |
24-Nov-18 12:00 | 24Nov | Antofa | 1:1 | Unión | Rojas, C |
23-Nov-18 20:00 | 23Nov | Audax | 4:1 | Curicó | Ulloa |
|
10-Nov-18 17:00 | 10Nov | San Luis | 1:2 | U.Chile | Gamboa, E |
04-Nov-18 20:30 | 04Nov | Colo Colo | 0:0 | Palestino | Maza |
04-Nov-18 18:00 | 04Nov | Curicó | 2:0 | La Calera | Aracena |
04-Nov-18 15:30 | 04Nov | Antofa | 1:1 | U.C. | Gamboa, E |
03-Nov-18 17:30 | 03Nov | Unión | 2:2 | Everton | Cabero |
03-Nov-18 15:00 | 03Nov | Temuco | 2:1 | Audax | González, F |
03-Nov-18 12:00 | 03Nov | Iquique | 2:0 | Huachipato | Deischler |
02-Nov-18 18:00 | 02Nov | OHiggins | 4:2 | U. Conce | Bascuñán |
|
28-Oct-18 20:00 | 28Oct | Temuco | 1:2 | Curicó | Bascuñán |
28-Oct-18 17:30 | 28Oct | Audax | 1:1 | Colo Colo | Hermosilla |
28-Oct-18 15:00 | 28Oct | Everton | 3:2 | Antofa | Gilabert |
28-Oct-18 12:00 | 28Oct | Palestino | 5:1 | Iquique | Tobar |
27-Oct-18 20:15 | 27Oct | Huachipato | 0:1 | OHiggins | Ulloa |
27-Oct-18 15:00 | 27Oct | La Calera | 0:1 | San Luis | Gamboa, E |
27-Oct-18 12:00 | 27Oct | U.Chile | 2:0 | U.C. | Maza |
26-Oct-18 20:00 | 26Oct | U. Conce | 1:0 | Unión | Garay |
|
21-Oct-18 20:00 | 21Oct | U.Chile | 2:0 | Everton | Hermosilla |
21-Oct-18 15:00 | 21Oct | Antofa | 1:1 | Audax | Ulloa |
21-Oct-18 12:00 | 21Oct | Iquique | 2:2 | San Luis | Andaur |
20-Oct-18 20:00 | 20Oct | U.C. | 1:0 | U. Conce | Gamboa, E |
20-Oct-18 17:30 | 20Oct | La Calera | 0:2 | Huachipato | Gilabert |
20-Oct-18 15:00 | 20Oct | Curicó | 0:0 | Palestino | Deischler |
20-Oct-18 12:00 | 20Oct | OHiggins | 1:1 | Colo Colo | González, F |
19-Oct-18 20:00 | 19Oct | Unión | 2:1 | Temuco | Tobar |
|
08-Oct-18 20:00 | 08Oct | U. Conce | 3:0 | Iquique | Hermosilla |
07-Oct-18 20:00 | 07Oct | Colo Colo | 1:1 | Unión | Ulloa |
07-Oct-18 17:30 | 07Oct | San Luis | 1:1 | Antofa | Tobar |
07-Oct-18 15:00 | 07Oct | Curicó | 3:1 | Everton | Maza |
06-Oct-18 20:00 | 06Oct | Audax | 4:0 | La Calera | Deischler |
06-Oct-18 17:30 | 06Oct | Huachipato | 3:0 | U.C. | Bascuñán |
06-Oct-18 15:00 | 06Oct | Palestino | 1:3 | U.Chile | Gamboa, E |
06-Oct-18 12:00 | 06Oct | Temuco | 0:1 | OHiggins | Cabero |
|
30-Sep-18 20:00 | 30Sep | Unión | 2:1 | Curicó | Cabero |
30-Sep-18 17:30 | 30Sep | Antofa | 1:0 | U. Conce | Deischler |
30-Sep-18 12:00 | 30Sep | U.C. | 1:0 | Colo Colo | Gamboa, E |
29-Sep-18 20:00 | 29Sep | Everton | 1:0 | Audax | Gilabert |
29-Sep-18 17:30 | 29Sep | OHiggins | 2:2 | Palestino | Hermosilla |
29-Sep-18 15:00 | 29Sep | U.Chile | 1:0 | La Calera | Andaur |
29-Sep-18 12:00 | 29Sep | Iquique | 2:1 | Temuco | Tobar |
28-Sep-18 20:00 | 28Sep | San Luis | 2:4 | Huachipato | Maza |
|
23-Sep-18 17:30 | 23Sep | Colo Colo | 3:4 | Antofa | González, F |
23-Sep-18 15:00 | 23Sep | Curicó | 1:0 | OHiggins | Tobar |
23-Sep-18 12:00 | 23Sep | U. Conce | 3:1 | U.Chile | Maza |
22-Sep-18 20:00 | 22Sep | U.C. | 2:1 | San Luis | Rojas, C |
22-Sep-18 17:30 | 22Sep | La Calera | 0:4 | Everton | Gamboa, E |
22-Sep-18 15:30 | 22Sep | Audax | 3:1 | Iquique | Garay |
22-Sep-18 12:00 | 22Sep | Palestino | 1:1 | Unión | Andaur |
21-Sep-18 20:00 | 21Sep | Temuco | 0:4 | Huachipato | Ulloa |
|
02-Sep-18 17:30 | 02Sep | Huachipato | 1:0 | Curicó | Hermosilla |
02-Sep-18 15:00 | 02Sep | Antofa | 1:0 | Palestino | Gamboa, E |
02-Sep-18 12:00 | 02Sep | Everton | 4:2 | Colo Colo | Tobar |
01-Sep-18 20:00 | 01Sep | U. Conce | 2:1 | La Calera | Rojas, C |
01-Sep-18 17:30 | 01Sep | Unión | 1:1 | U.C. | Maza |
01-Sep-18 15:00 | 01Sep | San Luis | 0:0 | Audax | Bascuñán |
01-Sep-18 12:00 | 01Sep | Iquique | 3:1 | OHiggins | González, F |
31-Aug-18 20:00 | 31Aug | U.Chile | 2:1 | Temuco | Garay |
|
26-Aug-18 20:00 | 26Aug | Audax | 0:0 | U.C. | Gamboa, E |
26-Aug-18 17:30 | 26Aug | La Calera | 1:0 | Iquique | Cabero |
26-Aug-18 12:00 | 26Aug | Palestino | 0:1 | San Luis | Tobar |
25-Aug-18 20:00 | 25Aug | OHiggins | 1:1 | Unión | Gilabert |
25-Aug-18 17:30 | 25Aug | Huachipato | 0:0 | Antofa | Andaur |
25-Aug-18 15:00 | 25Aug | Temuco | 1:1 | Everton | Rojas, C |
25-Aug-18 12:00 | 25Aug | Colo Colo | 1:0 | U.Chile | Bascuñán |
24-Aug-18 20:00 | 24Aug | Curicó | 1:0 | U. Conce | González, F |
|
19-Aug-18 17:30 | 19Aug | U.C. | 2:1 | Curicó | Gilabert |
19-Aug-18 15:00 | 19Aug | U. Conce | 0:0 | Temuco | Bascuñán |
19-Aug-18 12:00 | 19Aug | Iquique | 2:1 | Colo Colo | Maza |
18-Aug-18 20:00 | 18Aug | Everton | 0:0 | Huachipato | Tobar |
18-Aug-18 17:30 | 18Aug | U.Chile | 1:0 | OHiggins | Gamboa, E |
18-Aug-18 15:00 | 18Aug | Antofa | 0:2 | La Calera | Hermosilla |
18-Aug-18 12:00 | 18Aug | San Luis | 0:2 | Unión | Garay |
17-Aug-18 20:00 | 17Aug | Audax | 3:1 | Palestino | González, F |
|
12-Aug-18 20:00 | 12Aug | Huachipato | 1:0 | Audax | Rojas, C |
12-Aug-18 17:30 | 12Aug | Colo Colo | 3:2 | San Luis | Hermosilla |
12-Aug-18 15:00 | 12Aug | OHiggins | 0:3 | Antofa | Garay |
11-Aug-18 20:00 | 11Aug | Curicó | 0:0 | Iquique | Andaur |
11-Aug-18 17:30 | 11Aug | Unión | 1:4 | U.Chile | Deischler |
11-Aug-18 15:00 | 11Aug | La Calera | 2:2 | U.C. | Tobar |
11-Aug-18 12:00 | 11Aug | Palestino | 1:1 | Temuco | Cabero |
10-Aug-18 20:00 | 10Aug | Everton | 1:0 | U. Conce | Gamboa, E |
|
05-Aug-18 20:00 | 05Aug | Unión | 0:0 | Iquique | Ulloa |
05-Aug-18 17:30 | 05Aug | U.Chile | 1:2 | Audax | Hermosilla |
05-Aug-18 15:00 | 05Aug | Antofa | 2:0 | Curicó | Cabero |
05-Aug-18 12:00 | 05Aug | San Luis | 2:0 | OHiggins | Maza |
04-Aug-18 20:00 | 04Aug | U. Conce | 1:0 | Huachipato | Deischler |
04-Aug-18 17:30 | 04Aug | U.C. | 2:1 | Everton | González, F |
04-Aug-18 15:00 | 04Aug | Temuco | 1:0 | Colo Colo | Gamboa, E |
03-Aug-18 15:00 | 03Aug | La Calera | 1:1 | Palestino | Arrué |
|
29-Jul-18 20:00 | 29Jul | OHiggins | 2:3 | La Calera | Andaur |
29-Jul-18 17:30 | 29Jul | Colo Colo | 2:0 | Curicó | González, F |
29-Jul-18 15:00 | 29Jul | San Luis | 1:2 | Temuco | Gilabert |
29-Jul-18 12:00 | 29Jul | Iquique | 1:1 | Everton | Hermosilla |
28-Jul-18 20:00 | 28Jul | Audax | 4:1 | U. Conce | Arrué |
28-Jul-18 15:00 | 28Jul | Antofa | 4:0 | U.Chile | Maza |
28-Jul-18 12:00 | 28Jul | Palestino | 2:2 | U.C. | Bascuñán |
27-Jul-18 20:00 | 27Jul | Huachipato | 1:1 | Unión | Tobar |
|
22-Jul-18 20:00 | 22Jul | Everton | 0:1 | OHiggins | Deischler |
22-Jul-18 17:30 | 22Jul | U.Chile | 2:2 | Huachipato | Garay |
22-Jul-18 12:00 | 22Jul | Curicó | 1:0 | San Luis | Ulloa |
21-Jul-18 20:00 | 21Jul | Unión | 2:4 | Audax | Hermosilla |
21-Jul-18 17:30 | 21Jul | U.C. | 2:2 | Iquique | Maza |
21-Jul-18 15:00 | 21Jul | Temuco | 1:1 | Antofa | González, F |
21-Jul-18 12:00 | 21Jul | La Calera | 1:2 | Colo Colo | Rojas, C |
20-Jul-18 20:00 | 20Jul | U. Conce | 3:2 | Palestino | Tobar |
|
28-May-18 20:00 | 28May | Colo Colo | 0:2 | La Calera | Gilabert |
27-May-18 17:30 | 27May | Audax | 1:1 | Unión | Rojas, C |
27-May-18 15:00 | 27May | Everton | 2:2 | Temuco | Gamboa, E |
27-May-18 12:00 | 27May | Palestino | 2:1 | Curicó | Cabero |
26-May-18 20:00 | 26May | U.C. | 0:0 | Antofa | González, F |
26-May-18 17:30 | 26May | OHiggins | 2:1 | Iquique | Garay |
26-May-18 15:00 | 26May | Huachipato | 0:1 | U.Chile | Andaur |
26-May-18 12:00 | 26May | San Luis | 0:3 | U. Conce | Aracena |
|
21-May-18 15:00 | 21May | Temuco | 2:2 | San Luis | Garay |
20-May-18 20:00 | 20May | Curicó | 2:1 | Huachipato | Arrué |
20-May-18 17:30 | 20May | U. Conce | 0:0 | U.C. | Gilabert |
20-May-18 15:00 | 20May | Antofa | 3:2 | Everton | Hermosilla |
19-May-18 17:30 | 19May | Unión | 3:2 | Colo Colo | Maza |
19-May-18 15:00 | 19May | La Calera | 4:0 | OHiggins | Rojas, C |
19-May-18 12:00 | 19May | Iquique | 1:1 | Audax | Gamboa, E |
18-May-18 20:00 | 18May | U.Chile | 1:2 | Palestino | González, F |
|
13-May-18 20:00 | 13May | U. Conce | 3:2 | Antofa | Gamboa, E |
13-May-18 17:30 | 13May | Audax | 1:2 | OHiggins | Hermosilla |
13-May-18 15:00 | 13May | Temuco | 2:0 | Unión | Andaur |
13-May-18 12:00 | 13May | U.C. | 1:1 | U.Chile | Tobar |
12-May-18 20:00 | 12May | Everton | 1:1 | Curicó | Maza |
12-May-18 15:00 | 12May | Huachipato | 1:1 | Palestino | Gilabert |
12-May-18 12:00 | 12May | San Luis | 1:2 | La Calera | Bascuñán |
11-May-18 20:00 | 11May | Colo Colo | 0:0 | Iquique | González, F |
|
06-May-18 17:30 | 06May | Colo Colo | 3:1 | Everton | Rojas, C |
06-May-18 15:00 | 06May | Palestino | 1:2 | U. Conce | Ulloa |
06-May-18 12:00 | 06May | OHiggins | 0:1 | U.Chile | Arrué |
05-May-18 20:00 | 05May | U.C. | 3:1 | Huachipato | Maza |
05-May-18 17:30 | 05May | La Calera | 1:0 | Audax | Tobar |
05-May-18 15:00 | 05May | Antofa | 3:2 | Temuco | Garay |
05-May-18 12:00 | 05May | Iquique | 2:2 | Curicó | Jona |
04-May-18 20:00 | 04May | Unión | 4:0 | San Luis | Hermosilla |
|
29-Apr-18 20:00 | 29Apr | San Luis | 1:1 | U.C. | Rojas, C |
29-Apr-18 17:30 | 29Apr | U.Chile | 1:2 | U. Conce | Maza |
29-Apr-18 15:00 | 29Apr | Temuco | 0:2 | La Calera | González, F |
29-Apr-18 12:00 | 29Apr | Palestino | 2:3 | OHiggins | Aracena |
28-Apr-18 20:00 | 28Apr | Audax | 0:0 | Antofa | Deischler |
28-Apr-18 17:30 | 28Apr | Everton | 1:1 | Unión | Gilabert |
28-Apr-18 15:00 | 28Apr | Huachipato | 2:2 | Iquique | Garay |
28-Apr-18 12:00 | 28Apr | Curicó | 0:0 | Colo Colo | Tobar |
|
22-Apr-18 20:00 | 22Apr | Antofa | 1:0 | San Luis | Cabero |
22-Apr-18 17:30 | 22Apr | U.C. | 1:0 | Audax | González, F |
22-Apr-18 15:00 | 22Apr | La Calera | 6:1 | U.Chile | Rojas, C |
22-Apr-18 12:00 | 22Apr | OHiggins | 2:2 | Curicó | Deischler |
21-Apr-18 20:00 | 21Apr | U. Conce | 2:0 | Everton | Andaur |
21-Apr-18 17:30 | 21Apr | Colo Colo | 2:0 | Temuco | Gilabert |
21-Apr-18 12:00 | 21Apr | Iquique | 2:1 | Palestino | Arrué |
20-Apr-18 20:00 | 20Apr | Unión | 2:1 | Huachipato | Jona |
|
15-Apr-18 20:00 | 15Apr | Audax | 1:1 | San Luis | Bascuñán |
15-Apr-18 17:30 | 15Apr | Huachipato | 0:0 | Temuco | González, F |
15-Apr-18 15:00 | 15Apr | Iquique | 0:1 | Unión | Maza |
15-Apr-18 12:00 | 15Apr | U.Chile | 1:3 | Colo Colo | Tobar |
14-Apr-18 20:00 | 14Apr | Curicó | 3:4 | Antofa | Hermosilla |
14-Apr-18 15:00 | 14Apr | OHiggins | 0:1 | U.C. | Gilabert |
14-Apr-18 12:00 | 14Apr | Palestino | 2:1 | Everton | Jona |
13-Apr-18 20:00 | 13Apr | La Calera | 1:3 | U. Conce | Deischler |
|
08-Apr-18 20:00 | 08Apr | Unión | 2:0 | OHiggins | Hermosilla |
08-Apr-18 17:30 | 08Apr | U.C. | 2:1 | Palestino | Deischler |
08-Apr-18 15:00 | 08Apr | San Luis | 1:0 | Colo Colo | Maza |
07-Apr-18 20:00 | 07Apr | U. Conce | 1:0 | Audax | Tobar |
07-Apr-18 18:30 | 07Apr | U.Chile | 2:1 | Curicó | Andaur |
07-Apr-18 15:00 | 07Apr | Antofa | 0:0 | Huachipato | Aracena |
07-Apr-18 12:00 | 07Apr | Everton | 1:3 | La Calera | Cabero |
06-Apr-18 20:00 | 06Apr | Temuco | 0:4 | Iquique | Rojas, C |
|
01-Apr-18 18:00 | 01Apr | Iquique | 1:3 | U. Conce | Ulloa |
01-Apr-18 17:30 | 01Apr | La Calera | 1:0 | Unión | Andaur |
01-Apr-18 15:00 | 01Apr | Palestino | 1:1 | Antofa | Maza |
31-Mar-18 20:30 | 31Mar | Curicó | 1:1 | Temuco | Cabero |
31-Mar-18 18:00 | 31Mar | OHiggins | 4:0 | San Luis | Rojas, C |
31-Mar-18 15:30 | 31Mar | Huachipato | 2:0 | Everton | Gilabert |
31-Mar-18 12:30 | 31Mar | Colo Colo | 1:0 | U.C. | Bascuñán |
30-Mar-18 18:00 | 30Mar | Audax | 2:3 | U.Chile | Deischler |
|
19-Mar-18 20:00 | 19Mar | Huachipato | 2:0 | La Calera | Gamboa, N |
18-Mar-18 20:30 | 18Mar | U.C. | 3:1 | Unión | Deischler |
18-Mar-18 18:00 | 18Mar | Antofa | 3:2 | OHiggins | Gilabert |
18-Mar-18 18:00 | 18Mar | San Luis | 0:0 | Iquique | Aracena |
18-Mar-18 12:00 | 18Mar | U. Conce | 2:1 | Colo Colo | Jona |
17-Mar-18 20:30 | 17Mar | Curicó | 3:0 | Audax | Garay |
17-Mar-18 12:00 | 17Mar | Everton | 0:1 | U.Chile | González, F |
16-Mar-18 20:00 | 16Mar | Temuco | 3:2 | Palestino | Andaur |
|
05-Mar-18 21:00 | 05Mar | OHiggins | 2:0 | Temuco | Aracena |
05-Mar-18 18:30 | 05Mar | La Calera | 0:0 | Curicó | Gilabert |
04-Mar-18 20:30 | 04Mar | U.Chile | 2:0 | Antofa | Rojas, C |
04-Mar-18 18:00 | 04Mar | Iquique | 0:1 | U.C. | González, F |
03-Mar-18 20:30 | 03Mar | Unión | 2:3 | U. Conce | Cabero |
03-Mar-18 18:00 | 03Mar | Colo Colo | 2:1 | Huachipato | Deischler |
02-Mar-18 20:00 | 02Mar | Everton | 2:1 | San Luis | Maza |
02-Mar-18 17:30 | 02Mar | Palestino | 1:1 | Audax | Bascuñán |
|
26-Feb-18 20:00 | 26Feb | Curicó | 4:4 | Unión | Andaur |
25-Feb-18 20:30 | 25Feb | Audax | 1:0 | Everton | Jona |
25-Feb-18 18:00 | 25Feb | Temuco | 0:1 | U.Chile | González, F |
25-Feb-18 12:00 | 25Feb | Antofa | 2:1 | Iquique | Cabero |
24-Feb-18 20:30 | 24Feb | U.C. | 1:0 | La Calera | Maza |
24-Feb-18 18:00 | 24Feb | San Luis | 0:1 | Palestino | Rojas, C |
24-Feb-18 12:00 | 24Feb | Huachipato | 3:0 | U. Conce | Aracena |
23-Feb-18 20:00 | 23Feb | Colo Colo | 1:1 | OHiggins | Andaur |
|
19-Feb-18 20:00 | 19Feb | Audax | 1:1 | Temuco | Maza |
18-Feb-18 20:30 | 18Feb | Unión | 1:1 | Antofa | Jona |
18-Feb-18 18:00 | 18Feb | OHiggins | 2:1 | Huachipato | Garay |
18-Feb-18 12:00 | 18Feb | Iquique | 0:1 | La Calera | Rojas, C |
17-Feb-18 20:30 | 17Feb | U. Conce | 0:0 | Curicó | Cabero |
17-Feb-18 18:00 | 17Feb | Palestino | 2:1 | Colo Colo | Bascuñán |
17-Feb-18 12:00 | 17Feb | Everton | 0:1 | U.C. | Andaur |
16-Feb-18 20:00 | 16Feb | U.Chile | 3:0 | San Luis | Gilabert |
|
12-Feb-18 20:00 | 12Feb | OHiggins | 1:2 | Everton | Maza |
11-Feb-18 20:30 | 11Feb | Colo Colo | 3:2 | Audax | González, F |
11-Feb-18 18:00 | 11Feb | Curicó | 1:3 | U.C. | Jona |
11-Feb-18 12:00 | 11Feb | Huachipato | 1:1 | San Luis | Cabero |
10-Feb-18 20:30 | 10Feb | Temuco | 1:1 | U. Conce | Rojas, C |
10-Feb-18 18:00 | 10Feb | Iquique | 1:2 | U.Chile | Andaur |
09-Feb-18 21:30 | 09Feb | Unión | 2:2 | Palestino | Gilabert |
09-Feb-18 19:00 | 09Feb | La Calera | 1:3 | Antofa | Aracena |
|
05-Feb-18 17:00 | 05Feb | San Luis | 1:0 | Curicó | Andaur |
04-Feb-18 20:30 | 04Feb | Audax | 2:4 | Huachipato | Rojas, C |
04-Feb-18 18:00 | 04Feb | U.Chile | 1:2 | Unión | Maza |
04-Feb-18 12:00 | 04Feb | Everton | 2:3 | Iquique | González, F |
03-Feb-18 20:00 | 03Feb | U. Conce | 0:2 | OHiggins | Jona |
03-Feb-18 17:30 | 03Feb | Palestino | 1:2 | La Calera | Garay |
03-Feb-18 12:00 | 03Feb | Antofa | 1:2 | Colo Colo | Gilabert |
02-Feb-18 20:00 | 02Feb | U.C. | 2:1 | Temuco | Deischler |