• Injuries
  • Transfers
  • Leagues


  • Copa Chile



    Matchday 12 - Final
    17-Nov-18 17Nov   15:30FinalPalestino 3:2 AudaxGamboa, E
    Matchday 11 - Final
    10-Nov-18 10Nov   20:00FinalAudax 0:1 PalestinoHermosilla
    Matchday 10 - Semi-finals
    13-Oct-18 13Oct   15:00Semi-finalsPalestino 2:0 U.ChileBascuñán
    12-Oct-18 12Oct   20:00Semi-finalsBarnechea 0:1 AudaxMaza
    Matchday 9 - Semi-finals
    08-Sep-18 08Sep   20:00Semi-finalsAudax 1:1 BarnecheaUlloa
    08-Sep-18 08Sep   17:30Semi-finalsU.Chile 1:1 PalestinoRojas, C
    Matchday 8 - Quarter-finals
    14-Jul-18 14Jul   18:00Quarter-finalsPalestino 1:0 CobresalGaray
    14-Jul-18 14Jul   15:30Quarter-finalsCobreloa 2:3 U.ChileGamboa, E
    14-Jul-18 14Jul   12:30Quarter-finalsHuachipato 1:2 AudaxGonzález, F
    13-Jul-18 13Jul   20:00Quarter-finalsBarnechea 1:2 ValdiviaUlloa
    Matchday 7 - Quarter-finals
    08-Jul-18 08Jul   18:00Quarter-finalsAudax 2:1 HuachipatoTobar
    08-Jul-18 08Jul   15:30Quarter-finalsCobresal 1:1 PalestinoGamboa, N
    08-Jul-18 08Jul   12:30Quarter-finalsValdivia 0:1 BarnecheaJara
    07-Jul-18 07Jul   17:30Quarter-finalsU.Chile 2:1 CobreloaHermosilla
    Matchday 6 - Round of 16
    02-Jul-18 02Jul   12:30Round of 16Huachipato 1:1 CopiapóUlloa
    01-Jul-18 01Jul   16:00Round of 16S. Marcos 0:1 CobreloaBlanca
    01-Jul-18 01Jul   15:30Round of 16Ñublense 0:1 CobresalSaravia
    30-Jun-18 30Jun   19:00Round of 16La Calera 0:2 PalestinoGamboa, E
    30-Jun-18 30Jun   18:00Round of 16P.Montt 3:0 ValdiviaDroguett
    30-Jun-18 30Jun   16:30Round of 16Colchagua 0:4 U.ChileDeischler
    30-Jun-18 30Jun   12:00Round of 16Unión 0:1 AudaxArrué
    29-Jun-18 29Jun   20:00Round of 16Barnechea 1:2 CuricóGaray
    Matchday 5 - Round of 16
    24-Jun-18 24Jun   19:00Round of 16U.Chile 2:1 ColchaguaGilabert
    24-Jun-18 24Jun   16:30Round of 16Valdivia 4:0 P.MonttJara
    24-Jun-18 24Jun   15:30Round of 16Cobresal 3:0 ÑublenseHermosilla
    24-Jun-18 24Jun   12:00Round of 16Palestino 1:1 La CaleraAndaur
    23-Jun-18 23Jun   20:00Round of 16Copiapó 1:2 HuachipatoGamboa, E
    23-Jun-18 23Jun   19:00Round of 16Audax 2:0 UniónRojas, C
    23-Jun-18 23Jun   16:30Round of 16Cobreloa 6:0 S. MarcosDroguett
    22-Jun-18 22Jun   20:00Round of 16Curicó 0:1 BarnecheaGonzález, F
    Matchday 4 - Second Round
    21-Jun-18 21Jun   20:00Second RoundColo Colo 2:1 ÑublenseGamboa, E
    20-Jun-18 20Jun   20:00Second RoundLa Calera 1:0 MagallaneArrué
    20-Jun-18 20Jun   18:30Second RoundOHiggins 0:0 ColchaguaHermosilla
    17-Jun-18 17Jun   19:00Second RoundAudax 3:1 CoquimboGamboa, E
    17-Jun-18 17Jun   17:00Second RoundSan Luis 0:1 BarnecheaRojas, C
    17-Jun-18 17Jun   16:15Second RoundU.C. 0:2 CobreloaHermosilla
    Matchday 3 - Second Round
    17-Jun-18 17Jun   15:30Second RoundColchagua 0:0 OHigginsAracena
    17-Jun-18 17Jun   15:00Second RoundMagallane 1:1 La CaleraJara
    Matchday 4 - Second Round
    17-Jun-18 17Jun   12:00Second RoundHuachipato 2:0 RangersCabero
    17-Jun-18 17Jun   12:00Second RoundIquique 3:1 S. MarcosDroguett
    16-Jun-18 16Jun   19:00Second RoundCuricó 1:0 IndepteCarvajal
    16-Jun-18 16Jun   19:00Second RoundU.Chile 2:0 La SerenaGaray
    16-Jun-18 16Jun   17:00Second RoundAntofa 2:1 CopiapóGilabert
    16-Jun-18 16Jun   16:30Second RoundU. Conce 1:2 P.MonttGonzález, F
    16-Jun-18 16Jun   15:00Second RoundTemuco 1:1 ValdiviaAndaur
    16-Jun-18 16Jun   14:00Second RoundPalestino 4:3 S.WandDeischler
    15-Jun-18 15Jun   20:00Second RoundEverton 1:1 CobresalTobar
    14-Jun-18 14Jun   19:00Second RoundUnión 4:1 G. VelasqGamboa, E
    Matchday 3 - Second Round
    13-Jun-18 13Jun   19:00Second RoundRangers 1:2 HuachipatoVejar
    13-Jun-18 13Jun   19:00Second RoundBarnechea 1:1 San LuisHermosilla
    12-Jun-18 12Jun   20:00Second RoundCoquimbo 0:5 AudaxGonzález, F
    12-Jun-18 12Jun   15:30Second RoundIndepte 0:4 CuricóAhumada
    10-Jun-18 10Jun   17:30Second RoundCobreloa 1:2 U.C.Aracena
    10-Jun-18 10Jun   16:00Second RoundG. Velasq 1:1 UniónArrué
    10-Jun-18 10Jun   16:00Second RoundS. Marcos 4:1 IquiqueJara
    10-Jun-18 10Jun   15:30Second RoundValdivia 2:1 TemucoDroguett
    10-Jun-18 10Jun   15:30Second RoundCobresal 0:0 EvertonDeischler
    10-Jun-18 10Jun   15:00Second RoundLa Serena 1:4 U.ChileCabero
    09-Jun-18 09Jun   20:00Second RoundCopiapó 2:0 AntofaBlanca
    09-Jun-18 09Jun   18:00Second RoundP.Montt 1:0 U. ConceAndaur
    09-Jun-18 09Jun   15:00Second RoundÑublense 2:0 Colo ColoGaray
    09-Jun-18 09Jun   12:30Second RoundS.Wand 0:2 PalestinoSaravia
    Matchday 2 - First Round
    16-May-18 16May   20:00First RoundLa Serena 3:0 LautaroCarvajal, R
    16-May-18 16May   16:00First RoundS Morning 3:3 IndepteOporto
    06-May-18 06May   17:00First RoundCoquimbo 2:1 RecoletaJara
    06-May-18 06May   17:00First RoundS. Marcos 1:1 VallenarAedo
    Matchday 1 - First Round
    06-May-18 06May   16:00First RoundIndepte 1:1 S MorningVejar
    Matchday 2 - First Round
    06-May-18 06May   15:30First RoundÑublense 2:0 AF VialGamboa, E
    06-May-18 06May   15:30First RoundCobresal 4:0 SAUSaravia
    06-May-18 06May   12:00First RoundBarnechea 4:0 Sta. CruzAhumada
    06-May-18 06May   12:00First RoundMagallane 3:1 T. GreigQuila
    05-May-18 05May   18:00First RoundP.Montt 3:1 MallecoAbarzúa
    05-May-18 05May   17:30First RoundRangers 1:2 IberiaGamboa, E
    05-May-18 05May   17:00First RoundS.Wand 5:0 Mun. StgoBlanca
    05-May-18 05May   16:30First RoundMelipilla 1:2 G. VelasqDíaz, N
    05-May-18 05May   15:30First RoundS. Felipe 1:2 ColchaguaCarvajal, R
    03-May-18 03May   20:00First RoundCobreloa 3:0 P. OvalleDroguett
    02-May-18 02May   21:00First RoundCopiapó 1:1 LimacheAhumada
    Matchday 1 - First Round
    02-May-18 02May   19:00First RoundSta. Cruz 0:1 BarnecheaGamboa, E
    Matchday 2 - First Round
    02-May-18 02May   19:00First RoundValdivia 2:0 LinaresBlanca
    Matchday 1 - First Round
    30-Apr-18 30Apr   18:00First RoundRecoleta 0:4 CoquimboAraos
    29-Apr-18 29Apr   16:30First RoundG. Velasq 0:0 MelipillaJara
    29-Apr-18 29Apr   16:30First RoundAF Vial 0:2 ÑublenseDroguett
    29-Apr-18 29Apr   15:30First RoundColchagua 0:1 S. FelipeOporto
    28-Apr-18 28Apr   19:00First RoundVallenar 0:2 S. MarcosArrué
    28-Apr-18 28Apr   19:00First RoundIberia 1:3 RangersSaravia
    28-Apr-18 28Apr   18:00First RoundMalleco 1:3 P.MonttVergara
    28-Apr-18 28Apr   17:00First RoundP. Ovalle 1:4 CobreloaVejar
    28-Apr-18 28Apr   16:30First RoundSAU 2:0 CobresalGamboa, N
    25-Apr-18 25Apr   19:00First RoundLinares 2:1 ValdiviaCevasco
    25-Apr-18 25Apr   19:00First RoundLimache 2:2 CopiapóQuila
    25-Apr-18 25Apr   19:00First RoundT. Greig 0:2 MagallaneMillas
    25-Apr-18 25Apr   17:00First RoundLautaro 1:0 La SerenaBlanca
    25-Apr-18 25Apr   17:00First RoundMun. Stgo 0:1 S.WandAranda, C