• Injuries
  • Transfers
  • Leagues


  • Copa Chile

    Copa Chile MTS


    Matchday 8 - Quarter-finals
    12-Oct-19 12Oct   20:00Quarter-finalsUnión-:-La Calera
    12-Oct-19 12Oct   17:30Quarter-finalsUnión-:-Audax
    12-Oct-19 12Oct   15:00Quarter-finalsEverton-:-Colo Colo
    11-Oct-19 11Oct   20:00Quarter-finalsU.Chile-:-Cobresal
    Matchday 7 - Quarter-finals
    08-Sep-19 08Sep   17:30Quarter-finalsAudax 0:1 UniónRojas, C
    08-Sep-19 08Sep   15:30Quarter-finalsLa Calera 2:1 U.C.Deischler
    07-Sep-19 07Sep   17:30Quarter-finalsColo Colo 2:1 EvertonGonzález, F
    07-Sep-19 07Sep   15:00Quarter-finalsCobresal 3:1 U.ChileHermosilla
    Matchday 6 - Round of 16
    04-Sep-19 04Sep   19:00Round of 16Valdivia 0:2 UniónGilabert
    07-Aug-19 07Aug   20:00Round of 16U.C. 3:1 S MorningHermosilla
    21-Jul-19 21Jul   15:00Round of 16Ñublense 1:1 La CaleraTobar
    21-Jul-19 21Jul   12:00Round of 16Barnechea 0:3 Colo ColoCabero
    20-Jul-19 20Jul   17:30Round of 16OHiggins 1:1 EvertonGamboa, E
    20-Jul-19 20Jul   15:00Round of 16U.Chile 2:0 TemucoGaray
    20-Jul-19 20Jul   15:00Round of 16Cobresal 3:1 IquiqueDroguett
    20-Jul-19 20Jul   12:30Round of 16S. Felipe 0:1 AudaxLara
    Matchday 5 - Round of 16
    16-Jul-19 16Jul   16:00Round of 16S Morning 0:2 U.C.Maza
    14-Jul-19 14Jul   20:00Round of 16Colo Colo 3:0 BarnecheaBascuñán
    14-Jul-19 14Jul   17:30Round of 16La Calera 1:1 ÑublenseGonzález, F
    14-Jul-19 14Jul   15:00Round of 16Temuco 0:1 U.ChileHermosilla
    14-Jul-19 14Jul   12:00Round of 16Iquique 1:1 CobresalGamboa, N
    13-Jul-19 13Jul   20:00Round of 16Audax 0:0 S. FelipeAracena
    13-Jul-19 13Jul   17:30Round of 16Everton 1:0 OHigginsGaray
    13-Jul-19 13Jul   17:30Round of 16Unión 0:0 ValdiviaAndaur
    Matchday 3 - Second Stage
    10-Jul-19 10Jul   20:00Second StageUnión 0:0 MelipillaDroguett
    09-Jul-19 09Jul   20:00Second StageU.C. 2:1 La SerenaGonzález, F
    09-Jul-19 09Jul   15:00Second StageCobresal 3:0 VallenarAranda, C
    07-Jul-19 07Jul   12:00Second StageHuachipato 1:1 TemucoTroncoso
    06-Jul-19 06Jul   19:00Second StageEverton 1:0 TrasandinRojas, C
    13-Jun-19 13Jun   20:00Second StageColo Colo 4:2 P.MonttDeischler
    13-Jun-19 13Jun   19:30Second StageCoquimbo 1:1 S. FelipeAhumada
    13-Jun-19 13Jun   17:30Second StageLa Calera 3:2 MagallaneBlanca
    13-Jun-19 13Jun   16:00Second StageAntofa 1:2 BarnecheaJara
    12-Jun-19 12Jun   19:30Second StageOHiggins 4:1 Sta. CruzGamboa, N
    12-Jun-19 12Jun   19:30Second StageCuricó 1:2 ÑublenseAndaur
    12-Jun-19 12Jun   19:00Second StageU. Conce 1:1 ValdiviaDroguett
    12-Jun-19 12Jun   18:15Second StageU.Chile 1:1 RangersLara
    11-Jun-19 11Jun   18:00Second StageAudax 3:1 S.WandCabero
    Matchday 2 - Second Stage
    09-Jun-19 09Jun   16:00Second StageValdivia 0:0 U. ConceBlanca
    Matchday 3 - Second Stage
    09-Jun-19 09Jun   15:30Second StageS Morning 1:1 PalestinoHermosilla
    Matchday 2 - Second Stage
    09-Jun-19 09Jun   15:30Second StageÑublense 0:1 CuricóDroguett
    09-Jun-19 09Jun   15:00Second StageS. Felipe 3:1 CoquimboCabero
    09-Jun-19 09Jun   15:00Second StageP.Montt 2:0 Colo ColoLara
    09-Jun-19 09Jun   12:30Second StageTemuco 2:1 HuachipatoGamboa, N
    09-Jun-19 09Jun   12:00Second StageBarnechea 1:2 AntofaAndaur
    08-Jun-19 08Jun   18:00Second StageVallenar 1:0 CobresalAhumada
    08-Jun-19 08Jun   18:00Second StageSta. Cruz 3:2 OHigginsJara
    08-Jun-19 08Jun   18:00Second StageLa Serena 1:0 U.C.Gilabert
    08-Jun-19 08Jun   17:30Second StageS.Wand 1:2 AudaxAracena
    08-Jun-19 08Jun   15:30Second StageMagallane 0:2 La CaleraTroncoso
    08-Jun-19 08Jun   15:30Second StageMelipilla 0:0 UniónAranda, C
    08-Jun-19 08Jun   15:00Second StageTrasandin 0:1 EvertonVejar
    08-Jun-19 08Jun   15:00Second StageRangers 0:2 U.ChileDeischler
    Matchday 3 - Second Stage
    05-Jun-19 05Jun   15:30Second StageIquique 2:0 S. MarcosGamboa, N
    Matchday 2 - Second Stage
    05-Jun-19 05Jun   15:30Second StagePalestino 0:3 S MorningCabero
    30-May-19 30May   21:00Second StageS. Marcos 0:2 IquiqueGilabert
    Matchday 1 - First Stage
    24-Mar-19 24Mar   18:00First StageD. Conce 1:4 S.WandLara
    24-Mar-19 24Mar   17:30First StageColchagua 1:1 Sta. CruzAbarzúa
    24-Mar-19 24Mar   17:30First StagePilmahue 0:2 ValdiviaAndaur
    24-Mar-19 24Mar   17:30First StageIndepte 2:2 RangersVergara
    24-Mar-19 24Mar   17:30First StageLautaro 0:3 MelipillaVidal
    24-Mar-19 24Mar   17:30First StageG. Velasq 1:4 MagallaneGalaz
    24-Mar-19 24Mar   17:30First StageS. Marcos 3:1 CobreloaAraos
    24-Mar-19 24Mar   17:30First StageRecoleta 0:0 S. FelipeCarvajal, R
    24-Mar-19 24Mar   12:00First StageOsorno 1:3 P.MonttBlanca
    23-Mar-19 23Mar   20:00First StageAF Vial 2:2 TemucoGamboa, N
    23-Mar-19 23Mar   18:00First StageIberia 1:2 ÑublenseVejar
    23-Mar-19 23Mar   18:00First StageVallenar 2:1 CopiapóMedina
    23-Mar-19 23Mar   17:30First StageSAU 1:2 La SerenaJara
    23-Mar-19 23Mar   17:30First StageRengo 2:3 BarnecheaZamorano
    23-Mar-19 23Mar   17:30First StageTrasandin 0:0 San LuisCevasco
    23-Mar-19 23Mar   17:30First StageColina 1:3 S MorningDroguett