Matchday 1 - First Stage | ||||||
22-Jan-18 18:00 | 22Jan | First Stage | Macará | 1:1 | Táchira | Rojas, A |
22-Jan-18 19:15 | 22Jan | First Stage | Wanderers | 0:0 | Olimpia | Daronco |
22-Jan-18 21:15 | 22Jan | First Stage | Oriente P | 2:0 | Universit | Orbe |
Matchday 2 - First Stage | ||||||
26-Jan-18 20:15 | 26Jan | First Stage | Olimpia | 2:0 | Wanderers | Rapallini |
26-Jan-18 20:15 | 26Jan | First Stage | Táchira | 0:0 | Macará | Espinoza |
26-Jan-18 20:45 | 26Jan | First Stage | Universit | 3:1 | Oriente P | Ostojich |
Matchday 3 - Second Stage | ||||||
30-Jan-18 18:15 | 30Jan | Second Stage | Carabobo | 1:0 | Guaraní | Vargas |
30-Jan-18 21:30 | 30Jan | Second Stage | Banfield | 1:1 | IDV | Haro, D |
30-Jan-18 21:30 | 30Jan | Second Stage | S.Wand | 1:1 | Melgar | Herrera |
31-Jan-18 20:45 | 31Jan | Second Stage | U. Conce | 0:4 | Vasco | González, L |
31-Jan-18 21:45 | 31Jan | Second Stage | Chapecoe | 0:1 | Nacional | Loustau, P |
01-Feb-18 18:15 | 01Feb | Second Stage | Táchira | 2:3 | Santa Fe | Fedorczuk |
01-Feb-18 20:30 | 01Feb | Second Stage | Oriente P | 1:2 | J.Wilsman | Murillo |
01-Feb-18 21:30 | 01Feb | Second Stage | Olimpia | 1:0 | Junior | Oliveira, L |
Matchday 4 - Second Stage | ||||||
06-Feb-18 19:15 | 06Feb | Second Stage | Guaraní | 6:0 | Carabobo | Claus |
06-Feb-18 19:30 | 06Feb | Second Stage | IDV | 2:2 | Banfield | Aquino, E |
06-Feb-18 19:30 | 06Feb | Second Stage | Melgar | 0:1 | S.Wand | Marques Ribeiro |
07-Feb-18 20:45 | 07Feb | Second Stage | Nacional | 1:0 | Chapecoe | Díaz de Vivar |
07-Feb-18 21:45 | 07Feb | Second Stage | Vasco | 2:0 | U. Conce | Argote |
08-Feb-18 19:00 | 08Feb | Second Stage | Santa Fe | 0:0 | Táchira | Daronco |
08-Feb-18 20:30 | 08Feb | Second Stage | J.Wilsman | 2:2 | Oriente P | Delfino |
08-Feb-18 21:15 | 08Feb | Second Stage | Junior | 3:1 | Olimpia | Loustau, P |
Matchday 5 - Third Stage | ||||||
13-Feb-18 21:30 | 13Feb | Third Stage | S.Wand | 1:2 | Santa Fe | Argote |
14-Feb-18 19:00 | 14Feb | Third Stage | Banfield | 2:2 | Nacional | Cáceres |
14-Feb-18 21:45 | 14Feb | Third Stage | Vasco | 4:0 | J.Wilsman | Rapallini |
15-Feb-18 17:15 | 15Feb | Third Stage | Junior | 1:0 | Guaraní | González, L |
Matchday 6 - Third Stage | ||||||
20-Feb-18 19:30 | 20Feb | Third Stage | Santa Fe | 3:0 | S.Wand | Carrillo |
21-Feb-18 20:45 | 21Feb | Third Stage | J.Wilsman | 4:0 | Vasco | Roldán |
21-Feb-18 21:45 | 21Feb | Third Stage | Nacional | 1:0 | Banfield | Meira Ricci |
22-Feb-18 21:30 | 22Feb | Third Stage | Guaraní | 0:0 | Junior | Pitana |
27-Feb-18 18:15 | 27Feb | Group 1 | Monagas | 0:2 | Cerro | Vigliano, M |
27-Feb-18 19:15 | 27Feb | Group 1 | Defensor | 1:1 | Grêmio | Rapallini |
27-Feb-18 21:30 | 27Feb | Group 2 | Colo Colo | 0:1 | ANacional | Wilton Sampaio |
27-Feb-18 21:30 | 27Feb | Group 5 | Racing | 4:2 | Cruzeiro | Roldán |
28-Feb-18 19:15 | 28Feb | Group 6 | Nacional | 0:0 | Estud. LP | Díaz de Vivar |
28-Feb-18 19:45 | 28Feb | Group 2 | Delfín | 1:1 | Bolivar | Toski Marques |
28-Feb-18 19:45 | 28Feb | Group 7 | Millos | 0:0 | Cor hians | Zambrano, R |
28-Feb-18 21:45 | 28Feb | Group 4 | Flamengo | 2:2 | River | Espinoza |
01-Mar-18 17:15 | 01Mar | Group 4 | Santa Fe | 1:1 | Emelec | Soto |
01-Mar-18 17:15 | 01Mar | Group 6 | Cusco | 2:0 | Santos | Vargas |
01-Mar-18 18:15 | 01Mar | Group 7 | CD Lara | 1:0 | Indepte | Haro, D |
01-Mar-18 19:30 | 01Mar | Group 8 | Ali. Lima | 0:0 | Boca | Fedorczuk |
01-Mar-18 19:30 | 01Mar | Group 8 | Junior | 0:3 | Palmeiras | Cáceres |
13-Mar-18 19:15 | 13Mar | Group 3 | Atl. Tuc | 0:2 | Libertad | Claus |
13-Mar-18 21:30 | 13Mar | Group 1 | Cerro | 2:1 | Defensor | Zambrano, R |
13-Mar-18 21:30 | 13Mar | Group 5 | Vasco | 0:1 | U.Chile | Fedorczuk |
14-Mar-18 18:15 | 14Mar | Group 2 | Bolivar | 1:1 | Colo Colo | Herrera |
14-Mar-18 19:15 | 14Mar | Group 6 | Estud. LP | 3:0 | Cusco | Herrera |
14-Mar-18 19:45 | 14Mar | Group 2 | ANacional | 4:0 | Delfín | Haro, D |
14-Mar-18 19:45 | 14Mar | Group 4 | Emelec | 1:2 | Flamengo | Díaz de Vivar |
14-Mar-18 21:45 | 14Mar | Group 7 | Cor hians | 2:0 | CD Lara | Orozco |
15-Mar-18 18:15 | 15Mar | Group 3 | Strongest | 1:0 | Peñarol | Daronco |
15-Mar-18 19:15 | 15Mar | Group 6 | Santos | 3:1 | Nacional | Mereles |
15-Mar-18 21:30 | 15Mar | Group 7 | Indepte | 1:0 | Millos | González, L |
03-Apr-18 17:15 | 03Apr | Group 6 | Cusco | 0:0 | Nacional | Roldán |
03-Apr-18 18:15 | 03Apr | Group 3 | Libertad | 3:0 | Strongest | Haro, D |
03-Apr-18 21:30 | 03Apr | Group 5 | U.Chile | 1:1 | Racing | Cáceres |
03-Apr-18 21:30 | 03Apr | Group 8 | Palmeiras | 2:0 | Ali. Lima | Argote |
04-Apr-18 19:15 | 04Apr | Group 1 | Grêmio | 4:0 | Monagas | Orbe |
04-Apr-18 19:15 | 04Apr | Group 3 | Peñarol | 3:1 | Atl. Tuc | Wilton Sampaio |
04-Apr-18 21:45 | 04Apr | Group 5 | Cruzeiro | 0:0 | Vasco | Claus |
04-Apr-18 21:45 | 04Apr | Group 8 | Boca | 1:0 | Junior | Mereles |
05-Apr-18 19:15 | 05Apr | Group 2 | Colo Colo | 0:2 | Delfín | Fedorczuk |
05-Apr-18 19:15 | 05Apr | Group 4 | River | 0:0 | Santa Fe | Bascuñán |
05-Apr-18 20:30 | 05Apr | Group 2 | Bolivar | 1:0 | ANacional | Pitana |
05-Apr-18 21:30 | 05Apr | Group 6 | Estud. LP | 0:1 | Santos | Zambrano, R |
11-Apr-18 21:45 | 11Apr | Group 8 | Palmeiras | 1:1 | Boca | Cunha |
17-Apr-18 19:15 | 17Apr | Group 1 | Defensor | 3:1 | Monagas | Haro, D |
17-Apr-18 19:30 | 17Apr | Group 7 | Millos | 4:0 | CD Lara | Orbe |
17-Apr-18 20:30 | 17Apr | Group 1 | Cerro | 0:0 | Grêmio | Delfino |
18-Apr-18 18:15 | 18Apr | Group 3 | Strongest | 1:2 | Atl. Tuc | Bascuñán |
18-Apr-18 20:15 | 18Apr | Group 3 | Libertad | 2:1 | Peñarol | Roldán |
18-Apr-18 21:45 | 18Apr | Group 4 | Flamengo | 1:1 | Santa Fe | Cunha |
18-Apr-18 21:45 | 18Apr | Group 7 | Indepte | 0:1 | Cor hians | Fedorczuk |
19-Apr-18 19:15 | 19Apr | Group 5 | Racing | 4:0 | Vasco | Mereles |
19-Apr-18 19:30 | 19Apr | Group 4 | Emelec | 0:1 | River | Cáceres |
19-Apr-18 19:30 | 19Apr | Group 8 | Ali. Lima | 0:2 | Junior | Zambrano, R |
19-Apr-18 21:30 | 19Apr | Group 5 | U.Chile | 0:0 | Cruzeiro | Carrillo |
24-Apr-18 18:15 | 24Apr | Group 7 | CD Lara | 2:1 | Millos | Espinoza |
24-Apr-18 19:30 | 24Apr | Group 2 | ANacional | 4:1 | Bolivar | Claus |
24-Apr-18 21:30 | 24Apr | Group 6 | Santos | 2:0 | Estud. LP | Aquino, E |
25-Apr-18 19:15 | 25Apr | Group 3 | Atl. Tuc | 3:0 | Strongest | Oliveira, L |
25-Apr-18 19:15 | 25Apr | Group 6 | Nacional | 4:0 | Cusco | Argote |
25-Apr-18 19:45 | 25Apr | Group 4 | Santa Fe | 0:0 | Flamengo | Fedorczuk |
25-Apr-18 20:45 | 25Apr | Group 1 | Monagas | 1:0 | Defensor | Rojas, A |
25-Apr-18 21:45 | 25Apr | Group 8 | Boca | 0:2 | Palmeiras | Tobar |
26-Apr-18 19:15 | 26Apr | Group 4 | River | 2:1 | Emelec | Carrillo |
26-Apr-18 19:15 | 26Apr | Group 5 | Cruzeiro | 7:0 | U.Chile | Zambrano, R |
26-Apr-18 19:30 | 26Apr | Group 8 | Junior | 1:0 | Ali. Lima | Herrera |
26-Apr-18 21:30 | 26Apr | Group 3 | Peñarol | 2:0 | Libertad | Daronco |
26-Apr-18 21:30 | 26Apr | Group 5 | Vasco | 1:1 | Racing | Haro, D |
01-May-18 17:15 | 01May | Group 6 | Cusco | 0:0 | Estud. LP | Bascuñán |
01-May-18 19:15 | 01May | Group 1 | Grêmio | 5:0 | Cerro | Loustau, P |
01-May-18 21:30 | 01May | Group 6 | Nacional | 1:0 | Santos | Roldán |
02-May-18 17:15 | 02May | Group 8 | Junior | 1:1 | Boca | Zambrano, R |
02-May-18 19:15 | 02May | Group 3 | Atl. Tuc | 1:0 | Peñarol | Meira Ricci |
02-May-18 19:45 | 02May | Group 2 | Delfín | 1:2 | Colo Colo | Cunha |
02-May-18 21:45 | 02May | Group 5 | Vasco | 0:4 | Cruzeiro | Daronco |
02-May-18 21:45 | 02May | Group 7 | Cor hians | 1:2 | Indepte | Carrillo |
03-May-18 19:15 | 03May | Group 5 | Racing | 1:0 | U.Chile | Cáceres |
03-May-18 19:30 | 03May | Group 4 | Santa Fe | 0:1 | River | Tobar |
03-May-18 19:30 | 03May | Group 8 | Ali. Lima | 1:3 | Palmeiras | Vargas |
03-May-18 20:30 | 03May | Group 3 | Strongest | 1:3 | Libertad | Marques Ribeiro |
15-May-18 17:15 | 15May | Group 2 | Delfín | 1:0 | ANacional | Carrillo |
15-May-18 19:15 | 15May | Group 1 | Defensor | 0:1 | Cerro | Pitana |
15-May-18 20:30 | 15May | Group 1 | Monagas | 1:2 | Grêmio | Rapallini |
15-May-18 20:30 | 15May | Group 2 | Colo Colo | 2:0 | Bolivar | Meira Ricci |
16-May-18 21:45 | 16May | Group 4 | Flamengo | 2:0 | Emelec | Haro, D |
16-May-18 21:45 | 16May | Group 8 | Boca | 5:0 | Ali. Lima | Díaz de Vivar |
16-May-18 21:45 | 16May | Group 8 | Palmeiras | 3:1 | Junior | Cáceres |
17-May-18 18:15 | 17May | Group 3 | Libertad | 0:0 | Atl. Tuc | Wilton Sampaio |
17-May-18 19:15 | 17May | Group 3 | Peñarol | 2:0 | Strongest | Rojas, A |
17-May-18 19:30 | 17May | Group 7 | Millos | 1:1 | Indepte | Tobar |
17-May-18 20:30 | 17May | Group 7 | CD Lara | 2:7 | Cor hians | Cunha |
22-May-18 20:30 | 22May | Group 5 | U.Chile | 0:2 | Vasco | Vargas |
22-May-18 21:30 | 22May | Group 5 | Cruzeiro | 2:1 | Racing | Rojas, A |
23-May-18 18:15 | 23May | Group 1 | Cerro | 3:2 | Monagas | Espinoza, F |
23-May-18 19:15 | 23May | Group 1 | Grêmio | 1:0 | Defensor | Gallo, N |
23-May-18 19:45 | 23May | Group 4 | Emelec | 0:3 | Santa Fe | Maza |
23-May-18 21:45 | 23May | Group 4 | River | 0:0 | Flamengo | Cunha |
24-May-18 19:15 | 24May | Group 6 | Santos | 0:0 | Cusco | Herrera |
24-May-18 19:15 | 24May | Group 6 | Estud. LP | 3:1 | Nacional | Díaz de Vivar |
24-May-18 19:30 | 24May | Group 2 | ANacional | 0:0 | Colo Colo | Pitana |
24-May-18 20:30 | 24May | Group 2 | Bolivar | 2:1 | Delfín | Wilton Sampaio |
24-May-18 21:30 | 24May | Group 7 | Indepte | 2:0 | CD Lara | Aquino, E |
24-May-18 21:30 | 24May | Group 7 | Cor hians | 0:1 | Millos | Haro, D |
Matchday 13 - Round of 16 | ||||||
07-Aug-18 21:45 | 07Aug | Round of 16 | Estud. LP | 2:1 | Grêmio | Cunha |
08-Aug-18 19:30 | 08Aug | Round of 16 | Boca | 2:0 | Libertad | Wilton Sampaio |
08-Aug-18 20:45 | 08Aug | Round of 16 | Colo Colo | 1:0 | Cor hians | Roldán |
08-Aug-18 21:45 | 08Aug | Round of 16 | Flamengo | 0:2 | Cruzeiro | Pitana |
09-Aug-18 19:30 | 09Aug | Round of 16 | Racing | 0:0 | River | Daronco |
09-Aug-18 20:45 | 09Aug | Round of 16 | Cerro | 0:2 | Palmeiras | Rapallini |
09-Aug-18 21:45 | 09Aug | Round of 16 | Atl. Tuc | 2:0 | ANacional | Aquino, E |
21-Aug-18 21:45 | 21Aug | Round of 16 | Indepte | 3:0 | Santos | Haro, D |
Matchday 14 - Round of 16 | ||||||
28-Aug-18 19:30 | 28Aug | Round of 16 | Santos | 0:0 | Indepte | Bascuñán |
28-Aug-18 19:45 | 28Aug | Round of 16 | ANacional | 1:0 | Atl. Tuc | Tobar |
28-Aug-18 21:45 | 28Aug | Round of 16 | Grêmio | 2:1 | Estud. LP | Aquino, E |
29-Aug-18 19:30 | 29Aug | Round of 16 | River | 3:0 | Racing | Díaz de Vivar |
29-Aug-18 21:45 | 29Aug | Round of 16 | Cor hians | 2:1 | Colo Colo | Pitana |
29-Aug-18 21:45 | 29Aug | Round of 16 | Cruzeiro | 0:1 | Flamengo | Cunha |
30-Aug-18 18:30 | 30Aug | Round of 16 | Libertad | 2:4 | Boca | Roldán |
30-Aug-18 21:45 | 30Aug | Round of 16 | Palmeiras | 0:1 | Cerro | Delfino |
Matchday 15 - Quarter-finals | ||||||
18-Sep-18 21:45 | 18Sep | Quarter-finals | Atl. Tuc | 0:2 | Grêmio | Roldán |
19-Sep-18 19:30 | 19Sep | Quarter-finals | Indepte | 0:0 | River | Wilton Sampaio |
19-Sep-18 21:45 | 19Sep | Quarter-finals | Boca | 2:0 | Cruzeiro | Aquino, E |
20-Sep-18 21:45 | 20Sep | Quarter-finals | Colo Colo | 0:2 | Palmeiras | Cunha |
Matchday 16 - Quarter-finals | ||||||
02-Oct-18 19:30 | 02Oct | Quarter-finals | River | 3:1 | Indepte | Daronco |
02-Oct-18 21:45 | 02Oct | Quarter-finals | Grêmio | 4:0 | Atl. Tuc | Tobar |
03-Oct-18 21:45 | 03Oct | Quarter-finals | Palmeiras | 2:0 | Colo Colo | Roldán |
04-Oct-18 21:45 | 04Oct | Quarter-finals | Cruzeiro | 1:1 | Boca | Cunha |
Matchday 17 - Semi-finals | ||||||
23-Oct-18 21:45 | 23Oct | Semi-finals | River | 0:1 | Grêmio | Carrillo |
24-Oct-18 21:45 | 24Oct | Semi-finals | Boca | 2:0 | Palmeiras | Tobar |
Matchday 18 - Semi-finals | ||||||
30-Oct-18 21:45 | 30Oct | Semi-finals | Grêmio | 1:2 | River | Cunha |
31-Oct-18 21:45 | 31Oct | Semi-finals | Palmeiras | 2:2 | Boca | Roldán |
Matchday 19 - Final | ||||||
11-Nov-18 16:00 | 11Nov | Final | Boca | 2:2 | River | Tobar |
Matchday 20 - Final | ||||||
09-Dec-18 20:30 | 09Dec | Final | River | 3:1 | Boca | Cunha |