Matchday 12 - Final | ||||||
25-May-19 21:30 | 25May | Final | Barcelona | 1:2 | Valencia | Mallenco |
Matchday 11 - Semi-finals | ||||||
28-Feb-19 21:00 | 28Feb | Semi-finals | Valencia | 1:0 | Betis | González |
27-Feb-19 21:00 | 27Feb | Semi-finals | R.Madrid | 0:3 | Barcelona | Sánchez Martínez |
Matchday 10 - Semi-finals | ||||||
07-Feb-19 21:00 | 07Feb | Semi-finals | Betis | 2:2 | Valencia | del Cerro |
06-Feb-19 21:00 | 06Feb | Semi-finals | Barcelona | 1:1 | R.Madrid | Lahoz |
Matchday 9 - Quarter-finals | ||||||
31-Jan-19 21:30 | 31Jan | Quarter-finals | Girona | 1:3 | R.Madrid | Martinez Munuera |
30-Jan-19 21:30 | 30Jan | Quarter-finals | Barcelona | 6:1 | Sevilla | Sánchez Martínez |
30-Jan-19 19:30 | 30Jan | Quarter-finals | Betis | 3:1 | Espanyol | De Burgos Bengoetxea |
29-Jan-19 21:30 | 29Jan | Quarter-finals | Valencia | 3:1 | Getafe | Estrada |
Matchday 8 - Quarter-finals | ||||||
24-Jan-19 21:30 | 24Jan | Quarter-finals | R.Madrid | 4:2 | Girona | Mallenco |
24-Jan-19 19:30 | 24Jan | Quarter-finals | Espanyol | 1:1 | Betis | Lahoz |
23-Jan-19 21:30 | 23Jan | Quarter-finals | Sevilla | 2:0 | Barcelona | del Cerro |
22-Jan-19 21:30 | 22Jan | Quarter-finals | Getafe | 1:0 | Valencia | Gil Manzano |
Matchday 7 - Round of 16 | ||||||
17-Jan-19 21:30 | 17Jan | Round of 16 | Barcelona | 3:0 | Levante | Sánchez Martínez |
17-Jan-19 20:30 | 17Jan | Round of 16 | Espanyol | 3:1 | Villarreal | |
17-Jan-19 19:30 | 17Jan | Round of 16 | R.Sociedad | 2:2 | Betis | |
16-Jan-19 21:30 | 16Jan | Round of 16 | Leganés | 1:0 | R.Madrid | |
16-Jan-19 20:30 | 16Jan | Round of 16 | Sevilla | 0:1 | Athletic | |
16-Jan-19 19:30 | 16Jan | Round of 16 | A.Madrid | 3:3 | Girona | |
15-Jan-19 21:30 | 15Jan | Round of 16 | Valencia | 3:0 | Sp.Gijon | |
15-Jan-19 19:30 | 15Jan | Round of 16 | Valladlid | 1:1 | Getafe | |
Matchday 6 - Round of 16 | ||||||
10-Jan-19 21:30 | 10Jan | Round of 16 | Levante | 2:1 | Barcelona | De Burgos Bengoetxea |
10-Jan-19 20:30 | 10Jan | Round of 16 | Betis | 0:0 | R.Sociedad | Latre |
10-Jan-19 19:30 | 10Jan | Round of 16 | Athletic | 1:3 | Sevilla | del Cerro |
09-Jan-19 21:30 | 09Jan | Round of 16 | R.Madrid | 3:0 | Leganés | Gil Manzano |
09-Jan-19 20:30 | 09Jan | Round of 16 | Villarreal | 2:2 | Espanyol | Munuera Montero |
09-Jan-19 20:30 | 09Jan | Round of 16 | Getafe | 1:0 | Valladlid | Melero |
09-Jan-19 19:30 | 09Jan | Round of 16 | Girona | 1:1 | A.Madrid | Hernández |
08-Jan-19 21:30 | 08Jan | Round of 16 | Sp.Gijon | 2:1 | Valencia | Mallenco |
Matchday 5 - Round of 32 | ||||||
06-Dec-18 20:45 | 06Dec | Round of 32 | Betis | 4:0 | R.Santder | |
06-Dec-18 18:30 | 06Dec | Round of 32 | Eibar | 2:2 | Sp.Gijon | |
06-Dec-18 18:30 | 06Dec | Round of 32 | Huesca | 0:4 | Athletic | |
06-Dec-18 16:15 | 06Dec | Round of 32 | R.Madrid | 6:1 | Melilla | |
06-Dec-18 12:00 | 06Dec | Round of 32 | Levante | 2:0 | Lugo | |
05-Dec-18 21:30 | 05Dec | Round of 32 | Barcelona | 4:1 | Cultural | |
05-Dec-18 21:30 | 05Dec | Round of 32 | Valladlid | 2:1 | Mallorca | |
05-Dec-18 20:30 | 05Dec | Round of 32 | Sevilla | 1:0 | Villanove | |
05-Dec-18 20:30 | 05Dec | Round of 32 | Villarreal | 8:0 | Almeria | |
05-Dec-18 20:30 | 05Dec | Round of 32 | R.Sociedad | 2:0 | Celta | |
05-Dec-18 19:30 | 05Dec | Round of 32 | A.Madrid | 4:0 | St Andreu | |
05-Dec-18 19:30 | 05Dec | Round of 32 | Girona | 2:1 | Alaves | |
04-Dec-18 21:30 | 04Dec | Round of 32 | Espanyol | 1:0 | Cádiz | |
04-Dec-18 20:30 | 04Dec | Round of 32 | Rayo | 0:1 | Leganés | |
04-Dec-18 19:30 | 04Dec | Round of 32 | Valencia | 1:0 | Ebro | |
04-Dec-18 19:30 | 04Dec | Round of 32 | Getafe | 5:1 | Cordoba | |
Matchday 4 - Round of 32 | ||||||
28-Nov-18 20:45 | 28Nov | Round of 32 | Athletic | 4:0 | Huesca | González |
01-Nov-18 20:45 | 01Nov | Round of 32 | R.Santder | 0:1 | Betis | |
01-Nov-18 18:30 | 01Nov | Round of 32 | Almeria | 3:3 | Villarreal | |
01-Nov-18 18:30 | 01Nov | Round of 32 | Cádiz | 2:1 | Espanyol | |
01-Nov-18 16:15 | 01Nov | Round of 32 | Villanove | 0:0 | Sevilla | |
01-Nov-18 16:15 | 01Nov | Round of 32 | Celta | 1:1 | R.Sociedad | |
01-Nov-18 12:00 | 01Nov | Round of 32 | Sp.Gijon | 2:0 | Eibar | |
31-Oct-18 21:30 | 31Oct | Round of 32 | Cultural | 0:1 | Barcelona | |
31-Oct-18 20:30 | 31Oct | Round of 32 | Mallorca | 1:2 | Valladlid | |
31-Oct-18 20:30 | 31Oct | Round of 32 | Cordoba | 1:2 | Getafe | |
31-Oct-18 20:30 | 31Oct | Round of 32 | Alaves | 2:2 | Girona | |
31-Oct-18 19:30 | 31Oct | Round of 32 | Melilla | 0:4 | R.Madrid | |
30-Oct-18 21:30 | 30Oct | Round of 32 | St Andreu | 0:1 | A.Madrid | |
30-Oct-18 20:30 | 30Oct | Round of 32 | Leganés | 2:2 | Rayo | |
30-Oct-18 19:30 | 30Oct | Round of 32 | Ebro | 1:2 | Valencia | |
30-Oct-18 19:30 | 30Oct | Round of 32 | Lugo | 1:1 | Levante | |
Matchday 3 - Third Round | ||||||
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Mutilvera | 1:3 | Villanove | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | St Andreu | 1:0 | Calahorra | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Ebro | 2:1 | UE Lleida | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Melilla | 2:0 | Ontinyent | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | R.Santder | 1:0 | Logroñes | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Lorca FC | 0:3 | Cultural | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Elche | 1:4 | Cordoba | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Almeria | 3:1 | Reus | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Rayo Maja | 1:1 | Sp.Gijon | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Lugo | 1:0 | Alcorcon | |
17-Oct-18 | 17Oct | Third Round | Zaragoza | 0:1 | Cádiz | |
Matchday 2 - Second Round | ||||||
13-Sep-18 22:00 | 13Sep | Second Round | L. Palmas | 1:2 | Rayo Maja | |
13-Sep-18 22:00 | 13Sep | Second Round | Elche | 2:1 | Granada | |
13-Sep-18 20:00 | 13Sep | Second Round | Numancia | 1:2 | Sp.Gijon | |
13-Sep-18 20:00 | 13Sep | Second Round | Albacete | 2:3 | Lugo | |
12-Sep-18 22:00 | 12Sep | Second Round | Tenerife | 1:2 | Cádiz | |
12-Sep-18 22:00 | 12Sep | Second Round | Cordoba | 2:0 | Gimnastic | |
12-Sep-18 21:00 | 12Sep | Second Round | Cartagena | 1:1 | Logroñes | |
12-Sep-18 21:00 | 12Sep | Second Round | Zaragoza | 2:1 | Depor | |
12-Sep-18 20:45 | 12Sep | Second Round | Villanove | 2:1 | Badalona | |
12-Sep-18 20:45 | 12Sep | Second Round | Melilla | 3:0 | Tudelano | |
12-Sep-18 20:45 | 12Sep | Second Round | Lorca FC | 2:1 | Unionista | |
12-Sep-18 20:30 | 12Sep | Second Round | Cultural | 1:1 | Fuenlabra | |
12-Sep-18 20:30 | 12Sep | Second Round | St Andreu | 1:0 | Gernika | |
12-Sep-18 20:30 | 12Sep | Second Round | Calahorra | 2:0 | Castellon | |
12-Sep-18 20:00 | 12Sep | Second Round | UE Lleida | 1:0 | Compostel | |
12-Sep-18 20:00 | 12Sep | Second Round | UCAM | 0:2 | R.Santder | |
12-Sep-18 20:00 | 12Sep | Second Round | Osasuna | 1:2 | Reus | |
12-Sep-18 20:00 | 12Sep | Second Round | Alcorcon | 1:0 | Extmadura | |
12-Sep-18 19:30 | 12Sep | Second Round | Ontinyent | 1:1 | Jaén | |
12-Sep-18 18:00 | 12Sep | Second Round | Ebro | 0:0 | R.Murcia | López Jiménez |
11-Sep-18 18:45 | 11Sep | Second Round | Malaga | 1:2 | Almeria | Gorostegui Fernández |
11-Sep-18 18:45 | 11Sep | Second Round | Mallorca | 1:0 | R. Oviedo |